3 Aralık 2008 Çarşamba

U2 - I Believe In Father ChristmasU2 yeni albümden kayıtları 2009'un ilk aylarında yayınlayacağını açıklamıştı fakat görünüşe göre U2 fanları için (tabii ki benim için de aynı zamanda) Christmas erken geldi. Grup Greg Lake'in I Believe In Father Christmas'ını coverlayarak yılbaşı listelerini hedefleyen bir single çıkardı. (Yılbaşında insanların birbirlerine aldığı hediyeler arttığından albüm satışları da artıyor genelde, bu yüzden yeni yıla liste başı girmek bir çok müzisyeni sevindiriyor, özel hissettiriyor sanırım.)

Ayrıca bu kayıt Bono'nun Afrika için yeni yardım hareketi (RED)WIRE için bir debut. Afrikalı Aids hastaları için ilaç alımını arttırmayı hedefleyen (RED)WIRE yeni bir download sitesi. R.E.M., Coldplay, Bob Dylan ve Jenny Lewis'in da destek vereceğini açıkladığı (RED)WIRE Londra'da kaydedilen bu şarkıyla açılışını yaptı.

Artı olarak U2 da yaptığı açıklamada yeni albüm için kaydettikleri 50-60 şarkıdan (brüşşşş) elemeler yapıp albüm için seçeceklerini söyledi. Belki de double disc olur kimbilir, negzel.

Hiç yorum yok: